Yabancı Uyruklular İçin Yapılması Gerekenler
20 Aralık 2018

Yabancı Uyruklu Aile Hekimlerimiz portal üzerinden başvuru yapamamaktadırlar.

***Başvuru Yapacak Yabancı Hekimlerimizin Pasaportlarının Bitiş sürelerinin en az 1 yıl olması gerekmektedir. Pasaport bitiş süreleri 1 yıldan az olanlar için TÜBİTAK-BİLGEM KamuSM tarafından E-İmza üretimi yapılamamaktadır.

Yabancı Uyruklu Aile Hekimlerimiz başvuru için;

-“FORM-001-003 NITELIKLI ELEKTRONIK SERTIFIKA BASVURU LISTESI” Excel dosyasını bilgisayarlarına indirip doldururlar.

-Elektronik imza ücretini aşağıdaki linkte belirtilen banka hesabına, dekontun açıklama kısmına "AD-SOYAD-TC/ AÇIKLAMA = NES 3 YILLIK BAŞVURUSU" yazarak yatırırlar.

-Yabancı Doktorlarımız doldurdukları BASVURU LİSTESİ Formunu, Banka Dekontunu ve Pasaport görüntülerini aksaray.bilgiislem@saglik.gov.tr e-posta adresine göndermeleri gerekmektedir.

Gönderilen liste kurum yetkilimizin e-imzası ile imzalanarak, Kamu Sertifikasyon Merkezine e-posta ile gönderilir. Bu işlemden sonra Yabancı Hekimlerimizin formda bildirdikleri e-posta adreslerine TÜBİTAK BİLGEM Kamu Sertifikasyon Merkezi tarafından Başvuru Formu Erişim Linki ve Parolası gönderilmektedir. Yabancı Hekimlerimiz e-postalarına gönderilen linkten eriştikleri Başvuru Formunu doldurup çıktısını alarak, ıslak imzalı bir şekilde TSM aracılığıyla ya da kendileri  Aksaray İl Sağlık Müdürlüğü Bilgi İşlem Birimi’ ne ulaştırmaları gerekmektedir.

        
          Ödeme Bilgileri: 
(Mini Kart Okuyucu ve  3 Yıllık Nitelikli Elektronik Sertifika fiyatı için)

          Ücret Bilgisi için tıklayınız. (3 yıllık nitelikli elektronik sertifikanın fiyatı + Mini kart okuyucu fiyatı)

Elektronik İmza Ücreti için Banka Bilgisi:

ALICI ADI: KURUMLAR DÖNER SERMAYE SAYMANLIĞI

BANKA ADI-ŞUBESİ: TÜRKİYE HALK BANKASI A.Ş. – AKSARAY ŞUBESİ

IBAN NO: TR34 0001 2009 1780 0004 0000 49 

AÇIKLAMA: AD-SOYAD-TC- NES 3 YILLIK BAŞVURUSU***Önemli: Banka Dekontunun Açıklama Kısmında Mutlaka "AD-SOYAD-TC/ AÇIKLAMA = NES 3 Yıllık Başvurusu" yazması gerekiyor.